Spordiennustused.com

Eesti online kihlveokontorite kampaaniad, boonused ja info

Spordiennustuse kampaaniad & Spordiuudised

Suurimad spordiüllatused: 10 vägevat edulugu läbi aegade

📁 Blogi, Jalgpall 🕔27.september 2017
Suurimad spordiüllatused: 10 vägevat edulugu läbi aegade

Spordiennustus võib olla suurepärane moodus oma sissetulekute suurendamiseks. Panustamine peksupostele ning nende panuste võitmine võib mõnikord olla tõeliselt elumuutev.

 

SUURIMAD SPORDIÜLLATUSED LÄBI AEGADE

Milline võiks olla järgmine suur edulugu?

Aitamaks Sul neid ette näha, on Coolbet kirja mõned lood eeldatavatest peksupoistest ehk teisisõnu autsaideritest (inglise keeles underdog), kelle võidu tõenäosust on algselt kaduvväikseks hinnatud. Sellest hoolimata on nad valmistanud suurüllatuse ning šokeerinud sellega tervet spordimaailma. Vaata neid kümmet suurimat edulugu läbi aegade ning suuda näha ette oma järgmist suurt võitu!

1. Leicester City jättis “Suured Poisid” kuivale, 2016

Leicester City uskumatu triumf Premier League’s tõestab ilmekalt, miks võib sport olla vahel lausa imeline. Nende tõenäosust tiitlivõidule hinnati algselt kõigest 5000-le ühe vastu, kuid hooaeg lõppes selle ühe ja ainsa tiitlivõiduga klubi 132-aastases ajaloos.

Kuidas nad sellega hakkama said?

Inglise kõrgliiga mõistes väikese eelarvega klubi lõikas kasu sellest, et “suured” tegijad nagu Manchester United, Chelsea, Manchester City ja Arsenal polnud sel hooajal oma paremate päevade tasemel. Just tänu sellele tuli Leicester City kõige üllatuslikumaks võitjaks Inglise jalgpallis.

Iseäranis šokeerivaks muutis kõige selle aga asjaolu, et triumfile eelnenud hooajal olid nad õnnega koos, et üldse Inglise kõrgliigasse püsima jäid. Läks mööda vaid 12 kuud ning suures osas sama võistkond (kuigi teise treeneri käe all) lõi spordimaailma oimetuks – ilmselgest “tagumise otsa klubist” said ühtäkki Inglismaa meistrid.

2. Teismeline Boris Becker võitis Wimbledoni tenniseturniiri, 1985

1985. aasta Wimbledoni eel valmistus 17-aastane Saksa noormees hoopis Queens Club turniiriks. Kui Boris Becker Wimbledoni soojendusvõistluseks peetud turniiri ka võitis, kirjutasid paljud spordiajakirjanikud temast kui “tulevasest Wimbledoni võitjast”. Vaid üksikud neist suutsid üldse ette kujutada, et nende ennustus saab teoks juba vähem kui kolme nädala pärast, selsamal suve tähtsaimal tenniseturniiril maailmas.

Becker alustas Suure Slämmi turniiri asetamata mängijana. Olles sisuliselt eikeegi, pidi ta võistlema kõrvalväljakutel ning vajas viite setti, et alistada sellised kogenud tegijad nagu Joakim Nystrom ja Tim Mayotte. Kui turniiri arenedes pidid nii John McEnroe kui Jimmy Connors vanduma alla tugeva serviga lõuna-aafriklasele Kevin Currenile, hakkas see, mis tundus alguses ilmvõimatu, aina reaalsemaks saama.

Sellest hoolimata oli just Curren meeste üksikmängu finaali kindel favoriit, kuid Becker näitas sellist mänguindu ning enesekindlust, mida tema aastates mehelt veel keegi ei oodanud. Unustame siinkohal Beckeri hilisema suurepärase karjääri ning meenutame veelkord seda, algselt täiesti ebareaalseks peetud võitu, millest sai üks suurimaid edulugusid Wimbledoni tenniseturniiri ajaloos.

3. Kreeka tuli Euroopa meistriks, 2004

Kreeklased alustasid 2004. aasta jalgpalli Euroopa meistrivõistlusi eriliste lootusteta, kuid suure entusiasmiga – nad olid 24-aastase pausi järel suurturniiril tagasi!

Niivõrd pikk eemalolek ei tähendanud just kõrgeid ootusi, kuid nad suutsid sellest hoolimata alistada võõrustajad ning jõuda play-offi. Seal mindi vastamisi üheks suurfavoriidiks peetud Prantsusmaaga ning enam-vähem kõik olid veerandfinaali eel võitjas kindlad. Paraku kõmmutas just Angelos Charisteas 65. minutil prantslaste puuri šokeeriva värava ning kreeklased said napi 1-0 võidu.

Sealt edasi püsiti juba kindlalt laineharjal ning saadi poolfinaalis üllatuslikult ka Tšehhimaast jagu. Finaalis korraldajamaa Portugali teistkordne alistamine tõi Kreekale Euroopa jalgpalli ajaloo ühe kõige üllatuslikuma meistritiitli.

4. Muhammad Ali trotsis oma vanust, 1974

Spordimaailma “kõige suurem” muinaslugu pärineb poksist ning selle kangelaseks pole keegi muu kui legendaarne Muhammad Ali, kes sai 1974. aastal tagasi raskekaalu maailmameistritiitli. Ali oli täielikult kaotanud oma aura pärast kolmeaastast eemaolekut, mille oli põhjustanud tema soovimatus Vietnami sõjas võidelda. Need aastad oleksid pidanud olema Ali karjääri kõrgpunktiks.

Ali tagasitulek oli vaevaline – ta kaotas nii Joe Frazierile kui Ken Nortonile, mille järel ei uskunud keegi (peale mehe enda), et ta suudab saada vastu hirmsale George Foremanile, kes oli juba teises raundis teinud brutaalselt otsa peale nii Nortonile kui Frazierile.

Kuid Alile tõi edu talle omane “rope-a-dope” taktika (nõjatumine poksiringi nööridele, võimaldades vastasel vaid kehasse lüüa) erakordses matšis “Rumble in the Jungle”, mis toimus Sairi pealinnas. Hoolimata vastase domineerimisest õnnestus Alil kaheksandas raundis rampväsinud Foreman põrandale läkitada. 32-aastaselt taas maailmameistriks tulnud poksilegend šokeeris sellega kogu spordimaailma.

Loe edasi Coolbet.ee spordiennustuse blogist…