Kodumeeskonna eelis spordis – kas müüt või tõde?
Kas oled kunagi spordiennustusi tehes mõelnud, kas "kodumeeskonna eelis" eksisteerib päriselt või on tegemist lihtsalt müüdiga? (veel …)
Loe edasiEesti online kihlveokontorite kampaaniad, boonused ja info
Miks mõned mängijad kogu aeg võidavad? See ei juhtu põhjusel, et nende käsutuses oleks mingi eriti salajane info.
Tänu internetile võib igaüks soovitud andmetele ligi pääseda ning nende põhjal huvipakkuva sündmuste võimaliku tõenäosuse välja arvutada.
Tegelik tõde peitub aga hoopis selles, et kõikidesse meist on ehitatud sisse “võime” halbu otsuseid langetada. Seda isegi siis, kui kogu tõestusmaterjal, mis peaks aitama panustamisel õigeid valikuid teha, on piltlikult öeldes meie ette laiali laotatud.
Me teeme halbu otsuseid põhjusel, et meie aju kipub kasutama mõtlemise otseteid ehk teisisõnu heuristikat. See aitab küll tänapäevale omase tohutu infomahu töötlemisega toime tulla, kuid ei võimalda meil näha maailma sellisena nagu see tegelikult on.
Õnneks on asja juures ka positiivne pool: nimelt on kokkupuude heuristikatega väga sage ning mõjutab oluliselt tervet spordiennustuse turgu. See annab tohutu eelise inimestele, kes psühholoogiat mõistavad.
Edukad spordiennustajad on mõtlemishäiretest üle, suudavad täpsemalt infot analüüsida ning panevad tähele ka neid panustamise võimalusi, mis teistel pahatihti kahe silma vahele jäävad.
Siin on kaheksa kõige tähtsamat teaduslikku spordiennustuse nõuannet, mida peaks teadma iga panustaja.
“Sa pole sina ise, kui nälg kallal” kõlab telereklaamidest tuntud hüüdlause, mis kutsub Sind ostma teada-tuntud šokolaadi. Enne kui Sa hakkad seda toodet aga riiulilt otsima, võiksid pöörata tähelepanu ka sellele uuringule, mis tõestab, et reklaami esimene pool “sa pole sina ise” on mõnikord koguni kasulik – juhul, kui oled mängur!
Ja miks? Sest uuringu läbi viinud inimesed avastasid, et näljatunne teeb Sinust parema mängija!
See võib kõlada üsna ebaloomulikult, sest traditsiooniline elutarkus ütleb meile pigem seda, et näljased inimesed on pahurad ning tegutsevad oma vajaduste rahuldamise nimel märksa impulsiivsemalt.
Samas suutsid aga uuringus katsealustena osalenud inimesed arendada oma strateegilist mõtlemist ning teha kokkuvõttes palju paremaid otsuseid (sh. neile tundmatutes valdkondades) just põhjusel, et neid valdas näljatunne. Samuti sai selgeks, et näljased inimesed suutsid märksa paremini tulevikus saadavate hüvede väärtust hinnata. Mõlemad oskused on aga spordiennustuses esmatähtsad.
Säästa oma isu ning söö kõht täis alles siis, kui oled panused ära teinud. Sel viisil suurenevad Sinu võiduvõimalused oluliselt.
Aastaajad on spordiennustuses tähtsad, kuid mitte ainult seetõttu, kas Sinu lemmikud parajasti võistlevad või mitte. Usu või mitte, kuid Maa orbiit Päikese suhtes mõjutab ka Sinu otsuseid spordile panustamisel.
Meie muistsed esivanemad olid aastaaegade suhtes palju tundlikumad kui meie. Talve algus tähendas kasvavaid ohte ning toiduainete nappust. Seetõttu elasid meie eellased ka märksa alalhoidlikumalt ning vältisid asjatuid riske.
Kuna tänane elu on märksa muretum, ei pruugi me seda enam niivõrd hästi tajuda, kuid ometi on meie aju programmeeritud lühema päevavalgusega perioodil vähem riske võtma.
Näiteks tõestasid Toronto Ülikooli teadlased, et põhjapoolkeral elavad kauplejad on suvel aktsiaturgudel tegutsedes märksa riskialtimad kui talvel.
Kui aastaaegadel on juba oluline mõju aktsiaturgudele, siis täpselt sama peab paika ka spordiennustuses. Mida kaugemale põhja poole ekvaatorist Sinu elukoht jääb, seda vähem soovid Sa riskida talvel ning seda hoogsamalt kipud panustama suvel.
See teadmine võimaldab Sul märgata paremaid võimalusi spordile panustamisel ning olla objektiivsem enne mistahes riski võtmist. Seda kõike aastaajast sõltumata.
Kas oled kunagi spordiennustusi tehes mõelnud, kas "kodumeeskonna eelis" eksisteerib päriselt või on tegemist lihtsalt müüdiga? (veel …)
Loe edasiMaailma populaarseim kihlveokontor Bet365 pakub uutele mängijatele väga heade tingimustega spordiboonust. Rohkem infot leiad SIIT.