Spordiennustused.com

Eesti online kihlveokontorite kampaaniad, boonused ja info

Spordiennustuse kampaaniad & Spordiuudised

Kodumeeskonna eelis spordis – kas müüt või tõde?

📁 Blogi, Coolbet 🕔06.august 2021
Kodumeeskonna eelis spordis – kas müüt või tõde?

Kas oled kunagi spordiennustusi tehes mõelnud, kas “kodumeeskonna eelis” eksisteerib päriselt või on tegemist lihtsalt müüdiga?

 

KODUMEESKONNA EELIS

Ühes asjas, milles kõik võivad nõustuda on see, et panustamisel tuleb ära kasutada kõik eelised, mis suudad leida. Kodumeeskonna eelisele tasub tähelepanu suunata.

Kas meeskonnad päriselt võidavad kodus rohkem, kui võõrsilmängudel? Lihtne vastus on jah. On mitu faktorit, mis aitavad seletada miks see nii on.

MIS TEKITAB KODUMEESKONNA EELISE?

Võib näida, et ilm ja meeskonna asukoht on ainukesed faktorid, mis mõjutavad kodu platsi eelist. Tegelikult on pealispinna all toimumas palju rohkem.

Saades selge arusaama faktoritest, mis mõjutavad kodu meeskonna eelist ja kuidas need faktorid muutuvad erinevate spordialade juures on võtme tähtsusega panuste tegemisel.

Kodupubliku effekt

Kui kodumeeskonnal on palju fänne, kes käivad staadionil neid vaatamas saavad nad tavaliselt sellest eelise. See on lihtsalt inimese loomuses anda endast parim, kui teised vaatavad. Eksisteerivad isegi uuringud, kus on näha, et mida tihedam on publik seda suurema eelise kodumeeskond saab.

Publiku tihedus on vaid üks element nende mõjust. Mõned spordialad omavad valjusi ja ohjeldamatuid fänne. Mõned hoopis selliseid, kus minnakse enne mängu lõppu ära (pesapall, kui tulemus on selge). Atmosfäär ja publiku tuju on suured faktorid psühholoogise eelise saamiseks.

Seega tasuks kindlasti vaadata just selliseid panuseid, kus kodumeeskonnal on staadionil palju fänne.

Reisiväsimus

Suurtemates riikides, kus meeskondadel tuleb üksteisega võistlemiseks pikalt reisida on selge, et kodumeeskond saab taas eelise. Ei pea olema Einstein arusaamaks, et meeskond, kes on paremini puhanud jõuab platsil rohkem.

On leitud, et liigne reisimine aeglustab reaktsiooniaega, laastab magamisrutiini ja langetab testosterooni levelit, mis meeste spordis on väga tähtsalt kohal.

Erapoolikud kohtunikud

Võibolla on üllatav kuulda, et tasuks mõelda kohtuniku erapooletusele, aga nii see siiski on. Isegi, kui kohtunikud üritavad olla erapooletud, siis tegelikkuses see pole nii kerge. Kui kohtunikud on pärit samast linnast või osariigist, milles võistlus käib, siis alateadvuses nad eelisatavad siiski enda võistkonda. Näiteks Chicago Booth’i tõendid näitavad, et kohtunikud tahavad alateadvuses, et nende meeskond võidaks.

Milline näeb koduväljaku eelis välja?

Võttes 50% – 50% mängud siis statistiliselt muutis koduväljaku eelis mängude tulemusi järgnevalt:

Koduväljaku eelis

Kusjuures, play-off faašis läheb koduväljaku eelis veel suuremaks.

  • NHL Play-off – koduväljaku eelis 55.30%
  • MLB Play-off – koduväljaku eelis 54.20%
  • NFL Play-off – koduväljaku eelis – 64.70%
  • NBA Play-off – koduväljaku eelis – 64.50%

Nüüd, kui numbrid on selged, siis on hea aeg proovida järgi õpitu.

Parimad Eesti kihlveokontorid ja spordiennustuse boonused leiad siit.
Coolbet'is 400% kuni €40 spordiboonus

COOLBET KONTO AVAMINE JA BOONUSED

UUED COOLBET EESTI KLIENDID SAAVAD 100% KUNI €150 VÕI €400% KUNI €40 SPORDIBOONUSE. COOLBET EESTI TÄIELIKU ÜLEVAATE LEIAD SIIT.

REGISTREERI COOLBET KONTO

BET365 SPORDIENNUSTUS

Maailma populaarseim kihlveokontor Bet365 pakub uutele mängijatele väga heade tingimustega spordiboonust. Rohkem infot leiad SIIT.