Spordiennustused.com

Eesti online kihlveokontorite kampaaniad, boonused ja info

Spordiennustuse kampaaniad & Spordiuudised

Inglise Premier League jalgpalliklubide hüüdnimed 2017/2018 hooajal

📁 Betsafe, Blogi, Esiletõstetud, Inglise Premier League, Jalgpall 🕔19.jaanuar 2018
Inglise Premier League jalgpalliklubide hüüdnimed 2017/2018 hooajal

Inglise kõrgliiga (Premier League) jalgpalliklubid on saanud omale hüüdnime, mis eristab neid vastastest ja aitab fännidel klubiga vennastuda. Iga jalgpalliklubi hüüdnime saamisel on oma lugu.

 

PREMIER LEAGUE 2017/2018 KLUBIDE HÜÜDNIMED

Toome välja TOP 20 Inglise Premier League hüüdnime, koos väikese taustainfoga, kust need pärinevad või kuidas tekkisid.

 • Manchester City ehk City (linn)

Suur osa jalgpallisõpradest kutsub Manchester City’t lihtsalt hüüdnimega City (linn). Tegu on üsna üldise ja laialt kasutatava hüüdnimega, mida klubi pole ise välja mõelnud. Manchester City ametlikuks hüüdnimeks on The Citizens ehk kodanikud, kuid see pole fännide seas väga suurt kasutust leidnud.

 • Swansea City ehk The Swans (luiged)

Antud klubi kasutab oma hüüdnimena osa enda ametlikust nimest. Leidub jalgpallisõpru, kellele antud hüüdnimi meeldib rohkem kui The Boro.

 • Crystal Palace – The Eagles (kotkad)

Klubi vahetas 1973. aastal juhti. Malcolm Allison otsustas vahetada nii klubi värvigammat kui ka hüüdnime. Uue hüüdnime valimisel oli eeskujuks tol hetkel Euroopas üks tugevamaid klubisid Benfica, neid kutsuti samuti kotkasteks.

 • Leicester City – The Foxes (rebased)

Osav ja kaval nagu rebane. Seda osavust kasutati eriti ilmekalt 2015/2016 hooajal, mil võideti Inglise kõrgliiga tiitel. Hüüdnime tuleneb ilmselt klubi piirkonnas aktiivselt harrastatud rebasejahist.

 • Manchester United – The Red Devils (punased kuradid)

Kuulujutt, mis klubi hüüdnime kohta käib pärineb 1960. aastast, mil prantsuse ajakirjanikud kutsusid ManU mängijaid nende punase vormi tõttu “Les Diables Rouge” ehk punased kuradid. Tollasele peatreenerile Matt Busbyle hakkas see meeldima ning see muudeti klubi ametlikuks hüüdnimeks.

 • Everton – The Toffees (iirised)

Evertoni hüüdnime saamislugu pärineb kunagisest kohalikust maiustuste ärist, mis kandis nime Ema Nobletti iirisepood.

 • Arsenal – The Gunners (laskurid)

Arsenali jalkaklubi asutajateks olid WoolWich Arsenali relvatehase töötajad ning sealt on ühtlasi pärit ka klubi hüüdnimi Gunners ehk laskurid.

 • Newcastle United – The Magpies (harakad)

Klubi hüüdnimi Magpies ehk harakad tuleneb nende koduvormist, mis on musta-valge triibuline.

 • Liverpool – The Reds (punased)

Põhjus väga lihtne. Klubivormid on punased, seega sind kutsutakse punasteks.

 • Chelsea – The Blues (sinised, The Pensioners (pensionärid)

Klubi värv on aegade algusest olnud sinine, sealt ka klubi ametlik ja pisut igavavõitu hüüdnimi Blues ehk sinised.

Chelseal on lisaks veel üks hüüdnimi ja selleks on Pensioners ehk pensionärid. Antud hüüdnime saamislugu on pärit aastast 1905, mil Chelsea jalkaklubi võttis kasutusele sama logo, mida kasutas Chelsea sõjaveteranidele mõeldud haigla.

 • Burnley – The Clarets (bordoopunased)

Hüüdnimi tuleneb mängijate jalgpallivormi eripärasest värvusest.

 • Brighton & Hove Albion – The Seagulls (kajakad)

Algselt oli nende hüüdnimeks Dolphins ehk delfiinid, kluid klubi omanik Derek Chapman, kuulis ühel Crystal Palace ja Brightoni mängul, kuidas fännid vastasid vastaste kotkahäälitsustele kajaka omadega. Seega muudeti klubi hüüdnimi Seagullsiks.

 • AFC Bournemouth – The Cherries (kirsid)

Hüüdnime päritolu arvatakse olevat seotud klubi tumepunase värviga või siis kuulujutuga, et Bournemouthi saadion asub endisel kirsiistandusel.

 • Tottenham Hotspur – Spurs

Lühend klubi tegelikust nimest, kuid see on kõigile nii omaseks saanud, et klubi ametlik hüüdnimi ei tihti meeldegi.

 • Southampton – The Saints (pühakud)

Tegu oli algselt kirikule kuuluva jalkaklubiga, mille nimeks St Mary’s Young Men’s Association. Pärast 12 aastat vahetas klubi nime, kuid hüüdnimi jäi endiselt samaks.

 • Stoke City – The Potters (pottsepad)

Hüüdnime tekkelugu on lihtne ja seotud otseselt Stoke’i kohaliku keraamikatööstusega.

 • Watford – The Hornets (vapsikud)

Varasemalt oli Watfordi hüüdnimeks Blue ehk sinine, kuid kui 1959. aastal vahetati klubi värvigammat, leiti et ka hüüdnimi vajab uuendust. Kuigi klubi embleemil on põder, siis tegid uued värvid must ja kollane oma töö.

 • Huddersfield Town – The Terriers (terjerid)

Nende hüüdnime päritolu arvatakse tulevat aastast 1969, mil klubi reklaamijuht Bill Brooke leidis, et mängijatel on terjeritega nii mõndagi ühist. Mõlemad on sihikindlad ja südikad.

 • West Bromwich Albion – The Baggies (kotikesed)

Siin on tegu huvitava hüüdnimega, mille saamisloo üle vaieldakse siiani. Mõned arvavad, et see sai alguse sellest kui klubi fännid kippusid matšidel lohvakaid pükse kandma. Teised aga leivad, et kõik sai alguse piletikontrolöridest, keda nähti raha täis kottidega turvameeste saatel ringi liikumas.

 

Antud postitus on tsiteeritud viaplay.ee voogedastusteenuse spordiuudiste lehelt, mis toob jalgfalli fännideni parimad Premier League mängude otseülekanded.

Viaplay keskkonnas on võimalik vaadata ka muude spordialade otseülekandeid ning suurt valikut filme ja seriaale.

Liitudes Betsafe Eesti mänguportaaliga, saad nautida VIAPLAY spordi- ja filmipaketti üks kuu tasuta. Lisaks annab Betsafe uutele liitujatele ka €100 väärtuses tasuta panuseid. Betsafe spordiennustuse ülevaate ning tervituspaketi reeglid ja tingimused leiad SIIT.

📣 

Betsafe Eesti spordiennustus - tasuta VIAPLAY spordipakett ja tasuta panused

Betsafe annab uutele liitujatele 4 X €25 tasuta spordipanused. Lisaks uutele liitujatele kohe pärast konto avamist 20 tasuta spinni mängus Wolf Cub.

REGISTREERI BETSAFE KONTO