Spordiennustused.com

Eesti online kihlveokontorite kampaaniad, boonused ja info

Spordiennustuse kampaaniad & Spordiuudised

Euroopa jalgpalli Superliiga sünd ja kiire läbikukkumine

📁 Blogi, Inglise Premier League, Jalgpall 🕔21.aprill 2021
Euroopa jalgpalli Superliiga sünd ja kiire läbikukkumine

Pühapäeval tulid suurimad Euroopa klubid välja salajase plaaniga luua Euroopa jalgpalli Superliiga.

 

EUROOPA JALGPALLI SUPERLIIGA LOOMINE

18. aprilli hilisõhtul lahvatas suur pomm Euroopa jalgpallis, kui 12 tugevaimat klubi tulid välja plaaniga luua Euroopa jalgpalli Superliiga. Esimestel tundidel arvas terve jalgpallimaailm, et tegu on lihtsalt suurte klubide poolt UEFA ja Meistrite Liiga santažeerimisega, et rohkem raha saada. 19. aprilli hommikul selgus, et klubidel on tõsi taga ning kõik osalised lahkusid Euroopa jalgpalliklubide liidust ECA.

Euroopa Superliigal pidi plaani järgi olema 20 osalejat, 15 asutajaklubi ja 5 klubi kes sinna saavad iga aasta tulemuste järgi kvalifitseeruda. Kusjuures asutajaklubidel ei ole mingit riski liigast välja kukkuda. Uus liiga lubas garanteerida osalevatele klubidele iga hooaja kohta €350 miljonit. Praegu saavad Inglismaa klubid Premier League hooaja eest umbes 180 miljonit eurot ning Meistrite Liigas osalemise eest 50-60miljonit ja olenevalt edust võib see tõusta kuni 130 miljonini.

Superliiga asutajaklubid on: Manchester United, Liverpool, Arsenal, Manchester City, Tottenham Hotspurs, Chelsea, Real Madrid, Atletico Madrid, Barcelona, Inter Milan, AC Milan ja Juventus.

Suurtest klubidest ütles Superliigale ära PSG, Bayern München, Sevilla ja Borussia Dortmund.

SUPERLIIGA LÄBIKUKKUMINE

Peale plaanide avalikustamist pöörasid kõik jalgpallifännid oma klubide vastu. Meedia põhimõtteliselt mõrvas klubide omanikke, UEFA ja klubide koduliigad mõistsid asja hukka ja mis kõige tähtsam, isegi riigid lubasid sekkuda, et selline asi ei saaks toimuda.

Esmaspäeva õhtul ja teisipäeva päeval saabusid esimesed intervjuud osalevate klubide treenerite ja mängijatega, kes mõistsid uue liiga plaani ühiselt hukka nagu fännidki. Kõige paremini võtab asja kokku Manchester City treeneri öeldu: “Sport ei ole sport, kui sa ei saa kaotada.” Guardiola öeldu tähendab seda, et uues liigas poleks klubidel vaja sportlikult võistelda, et olla parim, kuna finantsiliselt oleks klubide edu tagatud.

Teisipäeva õhtul kogunesid Chelsea fännid Londonis enne Chelsea mängu Stamford Bridge staadioni juurde protesteerima ja blokeerisid meeskonna bussi teekonna mängule. Bussist väljus klubi legend Peter Cech kes palus, et fännid lubaks mängijatel staadionile minna ja lubas samal ajal, et asjaga tegeletakse. Vaid tund hiljem saabusidki uudised, et Chelsea ja Manchester City on otsustanud uuest Superliigast lahkuda.

Chelsea ja Man City lahkumine pani palli veerema ning peagi saabusid teated Hispaaniast, kus Atletico ja Barcelona olid samuti valmis lahkuma. Sama päeva hilisõhtul lahkusid superliigast fännide raevu saatel kõik Inglismaa jalgpalliklubid ja kolmapäeva hommikul tulid uudised, et Euroopa Super Liiga plaanid jäetakse katki.

Kokkuvõtteks võib öelda, et jalgpall ja fännid võitsid. Meeles tuleb pidada, et välismaistel klubiomanikel on fännidest ükskõik ja neid huvitab vaid raha. Loodetavasti asuvad valitsused seadusi looma, mis selliseid olukordi edaspidi takistaks.

Betsafe spordiennustuse boonus

BETSAFE KONTO AVAMINE JA BOONUSED

UUED BETSAFE KLIENDID SAAVAD 100% KUNI €200 SPORDIBOONUSE. BETSAFE EESTI TÄIELIKU ÜLEVAATE LEIAD SIIT.

REGISTREERI BETSAFE KONTO