Spordiennustused.com

Eesti online kihlveokontorite kampaaniad, boonused ja info

Spordiennustuse kampaaniad & Spordiuudised

Eesti E-sport – Millega tegu ja kuidas panustada?

📁 Blogi 🕔04.aprill 2020
Eesti E-sport – Millega tegu ja kuidas panustada?

E-sport on viimastel aastatel jõudnud maailmas uuele tasemele. Millega on tegu, kes on Eesti parimad E-sportlased ja kuidas panustada? Meil on vastused.

MIS ON E-SPORT?

E-spordi ehk elektroonilise spordi näol on tegu videomängude võistlusliku vormiga. E-spordis võistlevad vähemalt kaks mängijat omavahel arvutimängudes kas interneti vaheldusel või suuremate turniiride puhul LAN’is.
Termin E-sport hõlmab omas laia valikuid mänge ja žanre. Kõige levinumad žanrid on FPS (esimeses isikus tulistamismäng), MOBA (Multiplayer online lahing areenil), võitlusmängud, WRC rallimängud, RTS (reaalajas strateegiamängud), Battle Royale – . Kõige populaarsemad mängud e-spordi maailmas on hetkel Counter-Strike: Global Offensive (FPS), Dota 2 (RTS), League of Legends (RTS) ja kõigile teada ja tuntud battle royale mäng Fortnite.

Suurimad auhinnarahad liiguvad Dota 2-s, mille aasta suurima turniiri ehk TI auhinnafond oli 2019. aastal 34,3 miljonit dollarit. Ajaloo 5 suurima auhinnafondiga e-spordi turniiri on kõik olnud Dota 2 turniirid. Seejärel tuleb juba Fortnite, mis korraldas 2019. aastal kaks $15 miljonilist turniiri. Erinevalt tavaspordist saab e-spordi suurturniiride ülekandeid vaadata tasuta twitchis.

E-SPORDILE PANUSTAMINE

Otsustades millistele mängudele tahad E-spordis panustada on esimene samm õppimaks e-spordile panustamist. Kõige kergem on alustada mõeldes, mis žanrid Sinule meeldivad ja mis mänge ise mängid. Kui oled eelnevatele küsimustele vastuse leidnud on ka kergem teha panuseid, kuna ilmselt saad aru, mis mängus toimub ja millele panustad.

Enamasti käib E-spordis panustamine järgmistel panusteturgudel:

Mängu võitja (Moneyline) – Tegu on kõige populaarsema panuseturuga ehk valid milline meeskond võidab matši.

Händikäp (Handicap) – kihlveokontor pakub koefitsiente andes nõrgemale meeskonnale mõned edupunktid, et mäng oleks tasavägisem või vastupidi.

Punktid (Totals) – Punktidele panustamine toimub nii, et kihlveokontor pakub mitu raundi või mingisugust sündmust toimub mängus ja panustaja peab valima, kas toimub rohkem või vähem, kui kihlveokorraldaja on pakkunud.

Üldvõitja (Outrights) – Viitab mingi turniiri või sündmuse üldvõitjale. Need panused pakuvad tavaliselt suuremaid koefitsiente kuna meeskond peab võitma tavaliselt rohkem kui ühe mängu. Samas tasub tähele panna, et tavaliselt on sellistel panustel ka natuke eksimisruumi, kuna turniiride algfaasis kaotatud mängud ei tähenda kohe, et meeskond ei võiks turniiri võita.

EESTI TUNTUIMAD E-SPORTLASED

Puppey (Clement Ivanov) on Tartust pärit Dota 2 mängija, kes on karjäärijooksul teeninud umbes 2,5 miljonit eurot auhinnaraha. Juba aastal 2011 võitis ta meeskonnaga NAVI Dota suurturniiri The International 2011 ja sellega koosneva miljon dollarit. Aastal 2019 teenis ta näiteks The International’il 4. koha ja sellega teeniti meeskonnana 2 miljonit daala. Tasub ära märkida, et 2014. aastal lõi mees oma meeskonna Team Secret ja siiamaani on nad Dota 2 tipus.

Ropz (Robin Kool) on 20. aastane Counter-Strike: Global Offensive mängija, keda arvatakse maailma TOP 10 parimate mängijate hulka. Kui poiss 15 aastaselt hakkas professionaalseid mängijaid interneti liigades loputama pidasid paljud teda häkkeriks, kuid peagi selgus, et maarjamaa CS’i kunn võib vastaseid loputada ka teiste silme all. Juba 17 aastaselt liitus Ropz Saksamaa meeskonnaga mousesports ja kolme aastaga on mees CS:GO-d mängides kokku ajanud 430 000 eurot auhinnaraha.

E-spordile panustamist saab proovida Eesti spordiennustuslehtedel koos boonustega, riskivabade ja tasuta panustega, mille parimad pakkumised leiab siit.

Ehk pakuvad Sulle huvi ka need postitused