Spordiennustused.com

Eesti online kihlveokontorite kampaaniad, boonused ja info

Spordiennustuse kampaaniad & Spordiuudised

Ohumärgid mis viitavad hasartmängusõltuvusele (ja kuidas neist üle olla)

📁 Blogi 🕔27.september 2017
Ohumärgid mis viitavad hasartmängusõltuvusele (ja kuidas neist üle olla)

Enamiku inimeste jaoks on hasartmängude (kasiino, pokker spordiennustus) mängimine lõbus ajaviide, kuid sel kõigel on ka tumedam pool.

 

HASARTMÄNGUSÕLTUVUSE OHUMÄRGID

Hasartmängusõltuvus võib halvimal juhul viia nii moraalse kui ka rahalise laostumiseni. Millised on ohumärgid ja kuidas neist üle olla?

NCGP (National Council on Problem Gambling) aruande kohaselt vastab ligikaudu 1% USA täiskasvanud elanikkonna (seda on üle 2 miljoni inimese) käitumine hasartmängusõltuvuse tunnustele. Seevastu Ühendkuningriigis on sama probleemi küüsis ligikaudu 500 000 inimest.

Mis iseloomustab hasartmängusõltuvust?

NCPG kirjeldab seda kui “suurenenud kiindumust hasartmängudesse, vajadust panustada rohkem ning sagedamini, rahutust ning ärrituvust pärast katset mängimine lõpetada, kaotuste “tasategemist” ja kontrolli kadumist, mida ilmestab tervikuna mängimise jätkamine hoolimata sellest põhjustatud tõsistest ning negatiivsetest tagajärgedest.”

Võimalikud hasartmängude mängimisest tulenevad probleemid ulatuvad rahast märksa kaugemale. Kontrollimatu hasartmängusõltuvus võib viia nii juriidiliste probleemide, raskusteni pere- ja suhteelus, töökoha kaotuse kui koguni suurenenud depressiooniriskini.

Coolbet võtab vastutustundlikku mängimist erakordselt tõsiselt. Just sel põhjusel oleme pannud kirja 8 peamist ohumärki, mis võimaldavad Sul hasartmängusõltuvust võimalikult vara tuvastada.

1. Sa lihtsalt ei suuda lõpetada

Just nagu kogenud pokkerimängija, kes teab täpselt, millal oma kaartidega mängimist jätkata ning millal neist loobuda, oskab ka vastutustundlik mängija määrata selge piiri oma lõbujanule ning panuste arvule ja suurusele. Teise äärmuse moodustavad aga mängijad, kes kaotavad aja- ning rahataju, kulutavad tohutult aega tulemuste ja kihlvedude otsimisele ning lisavad aina enam vahendeid oma virtuaalsetesse rahakottidesse. See tegevus haarab nende elu üle kontrolli ning viimaks “avastavad” nad, et kogu nende elu koosnebki ainult uute panuste tegemisest. Need, kes proovivad aga lõpetada, ei suuda seda lihtsalt teha.

2. Sa mängid rahaga, mille kaotamist Sa ei suuda taluda

Probleemsed mängijad ei piirdu kaugeltki vaid selle rahaga, mille nad on pannud kõrvale konkreetsete panuste tegemiseks. Nad lähevad ka nende vahendite kallale, mis on mõeldud arvete maksmiseks ning hammustavad juurde oma säästudest ja kuupalgast. Veelgi halvemal juhul jätkatakse sõltuvuse finantseerimist laenu abil – alguses võetakse võlgu oma sõpradelt ja pereliikmetelt, seejärel juba pankadelt ning viimaks ei öelda ära ka SMS-laenudest, millega mässitakse end totaalsesse puntrasse.

3. Kaob mängimise meelelahutuslik osa

Hobimängijad panustavad lõbu pärast ning riskivad mõne euroga selle nimel, et lõbusalt aega viita. Elukutselised mängijad teevad juba märksa suuremaid panuseid või osalevad võitude suurendamiseks mitmesugustes promodes, kuid teavad alati täpselt, millal MITTE panustada.

Seevastu mängusõltlased käituvad hoopis teisiti – nad ei panusta enam meelelahutuslikel eesmärkidel, vaid näevad mängimises võimalust oma igapäevaste probleemide eest põgeneda. See pidev pagemine muudab loobumise aina keerulisemaks. Pea alati meeles, et mis iganes probleemidega Sa kunagi silmitsi seisad, ei aita hasartmängude mängimine neid mitte kuidagi lahendada.

Loe edasi Coolbet.ee spordiennustuse blogist…

 

Ehk pakuvad Sulle huvi ka need postitused